Baccarat Kağıt Değerleri

0 299

Baccarat oyununa ilgi duyuyor iseniz, önce oyunda kullanılan kağıtların hangi rakamsal değerler ile ifade edildiğini bilmelisiniz. Baccarat kağıt değerleri konusunda uzun bir araştırma yapmanıza, hangi kağıdın hangi sayı ile toplama işlemine dahil edildiğini öğrenmek için farklı platformlara girmenize gerek yoktur. Klasik bir iskambil destesini düşünün. Destede 1’den başlayan 10’a kadar devam eden ve renkli kağıtları içeren seriler bulunmaktadır. Oyun içeriğinde renkli kağıtlar yani 10’lu, vale veya kız ya da papaz, sıfır değerine eşit görülmektedir. Diğer rakamlar yani 2 ile 9 arasında yer alan rakamlar, kendi sayı değerleri üzerinden toplamaya tabi olmaktadır. As 1 rakamına denk gelmekte olup, toplamlarda bu şekilde kullanılacaktır.

Baccarat El Değerleri

Baccarat kağıt değerleri öğrenildikten sonra dikkat edilmesi gereken diğer bir konuda, baccarat el değerleri olarak karşımıza çıkacak toplama işlemleridir. Yukarıda verilen kağıtlardan herhangi iki tanesini elinize aldığınızda ya da üç tanesini elinize aldığınızda, onlu rakam basamakları üzerinden hareket etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Açık bir şekilde anlatılmak istenir ise, elinize 8’li ve 7 gelmiş ise, buranın toplamı 15 edecektir. Baccarat oyununda bu 15 sayısında 10 kısmı atılacak ve geriye 5 kalacaktır. Yani elinizin toplam değeri 15 olmasına rağmen, geçerli olan el değeri 5 olacaktır. Eğer elinize bir vale ve bir 3’lü gelmiş ise, bu durumda elinizin toplam değeri vale 0 olduğu için 3 olacaktır. Elinizde bir adet as ve bir adet 8’li var ise, buranın toplam değeri 19 değil, as 1 olarak sayıldığı için 9 olacaktır.

Baccarat Hangi El ile Kazanılır?

Baccarat hangi el ile kazanılır? Sorusunun karşılığında, matematiksel işlemler bulunmaktadır. Oyunun temel mantığı bahsedildiği gibi, 9 sayısı olduğu için toplamda bu sayıyı yakalayan oyunu kazanmış olacaktır. Bu durumda 8’li ve as, 7’li ve 2’li, 6’lı ve 3’lü, 5’li ve 4’lü, 9’lu ve 10’lu ya da herhangi bir renkli kağıt gibi seçenekler, oyunun net olarak kazanılacağı anlamına gelmektedir. Burada hangi seriden olduğu yani kupa veya karo, maça veya sinek şeklinde hangi seriden olduğu, toplam sayı açısından herhangi bir önem taşımamaktadır.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları